Z pomocą nadchodzą nam banki albo instytucje pozabankowe.

Bez wątpienia nie można kłócić się z przysłowiem , które mówi że dobrym nawykiem jest nie pożyczanie gotówki w ogóle, jednak świat ma jak to zwykle bywa do dodania własne tzw. trzy grosze oraz praktycznie nieprawdopodobne jest dzisiaj spotkanie kogokolwiek, kto nie spotkałby w swoim życiu problemów , które związane były z płynnością finansową.
Niezależnie od tego czy te zakłócenia tyczyły się budżetu domowego czy też firmowego, to przykładowym z rozwiązań pozwalającym na poradzenie sobie z kłopotem jest z całą pewnością pożyczenie pieniędzy. Dobrym rozwiązaniem tej sytuacji byłoby zapewne pożyczenie potrzebnej kwoty od przyjaciół i najbliższej rodziny, którzy to nie chcieliby później odsetek od takiego kredytu, lecz bywa, że nie mamy nikogo dysponującego środkami finansowymi lub zwyczajnie nie chcemy się prosić o pieniądze (niestety pożyczanie od rodziny ma własne słabości). W takiej sytuacji z poradą nadchodzą wam zazwyczaj banki lub też instytucje pozabankowe, jakie za należytą zapłatą (oprocentowanie) przekażą wam niezbędne pieniądze.
Dostanie kredytu od banku, choć w zasadzie jest dużo tańsze niż get-money.pl – szybkie pożyczki pozabankowe, oczekuje od nas jednakże posiadania dość znacznej zdolności kredytowej a także bardzo dobrej historii , która dotyczy spłaty wcześniejszych kredytów. Jeśli nie posiadamy tych cech to w praktyce możemy właściwie zapomnieć o otrzymaniu kredytu w banku, jaki pobiera co prawda niższe oprocentowanie, ale i nie lubi ryzykować. Przeciwnie sprawy mają się w wypadku spółek pożyczkowych, dla których pułap podejmowane z ich strony ryzyka jest niesłychanie dużo wyższy niż w wypadku zwykłego banku, co jest jednakże związane z większymi odsetkami które trzeba będzie wam zapłacić za przyznanie kredytu. Nie ulega wątpliwości, że nie ma nic za darmo i im większy stopień ryzyka ponosi dany pożyczkodawca tym oczekuje on za to ryzyko większego dochodu. Trzeba mieć bowiem na uwadze fakt, że część wierzycieli w ogóle nie będzie mogła spłacić własnego zobowiązania i z tym ryzykiem powinna się liczyć instytucja finansowa , która decyduje się na pożyczenie nam pieniędzy. Dzieje się jednakże i tak, że w niektórych firmach zajmujących się pożyczkami, zwłaszcza tych , które dysponują większym kapitałem a także dłuższym stażem na rynku, możemy wziąć pożyczkę bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów ze względu na promowanie firmy. Są tam pewne dopuszczalne kwoty a także zazwyczaj trzeba to zobowiązanie uregulować dość szybko (przeważnie nie jest to dłużej niż w przeciągu 60 dni), ale za to nie musimy oddawać ani grosza więcej niż to co pożyczyliśmy od danej firmy.
Spółki pożyczkowe również zwracają dużą uwagę na zdolność kredytową klienta, który chce u nich pożyczyć pieniądze aby spełnić swoje potrzeby, jednak w tej sytuacji istnieje możliwość pozwolić sobie na odrobinę gorszą przeszłość kredytową i nieco gorsze zarobki. Ceną za takie pobłażliwsze podejście do klienta jest całościowy koszt jaki przyjdzie nam ponieść podczas spłacania zobowiązania, jaki na pewno przewyższy 10 % rocznie, a w bardzo wielu sytuacjach sięgnie także kilkudziesięciu procent rocznie.
Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *