W ostatnich latach pojawia się wielka liczba witryn

Internet stał się bardzo rozrosłą dziedziną. W ostatnich latach tworzy się olbrzymia liczba portali, któe posiadają większe i większe portale. Hosty tego typu potrafią zajmować gabarytem pełne pokoje, a wręcz budynki.

Administrowanie witrynami jest rzeczą niezbędną, wymagającą adekwatnych kwalifikacji, dzięki temu do tego typu zadań są zatrudniani specjaliści, którzy dbają o poprawne funkcjonowanie witryny. Robią oni egzaminy weryfikacyjne, które polegają na przeprowadzeniu nadzorowanego włamania na stronę, mające na celu właściwą ocenę obecnego poziomu bezpieczeństwa tego hostingu w szczególności odporności na chęci przełamania zabezpieczeń.

Są różnorakie rodzaje kolokwiów kontrolnych, między innymi jest to Egzamin weryfikujący z minimalną orientacją (black box), Test weryfikacyjny z pełną wiedzą (white box lub crystal box) oraz dodatkowo Testy penetracyjne grey box, które są pomiędzy black box a także white box, zawierające szczegóły obu podejść. Wszystkie te testy mają na celu ochronić stronę przed ewentualnymi złodziejami.

Kontrola bezpieczeństwa określonej strony jest zadaniem niezmiernie odpowiedzialnym, ponieważ to tego typu zapory chronią witrynę przed krazeżami hakerów i dbają o ochronę użytkowników, między innymi dbają ot o, aby nasze własne dane tj. na przykład obrazy, dane personalne, a dosłownie nr kart nie wyciekły i nie znalazły się w niepowołanych rękach. Osoby te dbają także o klasę urządzeń jego podłączeniem, zamianą czy również naprawą. Tego typu osoba musi mieć szeroki krąg edukacji z dziedziny technologii informacyjnej.

Autor: weryfikacja bezpieczeństwa

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *