Ta dama polskiej poezji zasłużyła sobie na nadzwyczajne wyróżnienie

Wisława Szymborska to laureatka nagrody nobla, której specjalnie nie trzeba reklamować. Pomimo że nasza noblistka z 1996 roku nie jest już z nami, niemniej jednak jej twórczość wszakże zachowała się a także posiada się bardzo dobrze. Ta dama polskiej poezji zapracowała na nadzwyczajne wyróżnienie a także co do tego nie ma  sugestii.

Jeżeli już ktoś nie miał okazji zetknąć się się wciąż z działalnością Szymborskiej, winien to po prostu sprawić, ponieważ warto. Te są nie tylko idealne pod względem harmonii, niemniej jednak też niewiarygodnie mądre i tym samym aktualne.

Można zacytować choćby kilkanaście wierszy, które ani trochę nie straciły na swej aktualności. No cóż, to jest jednak kunszt z najwyższej półki. Jeżeli zsumowalibyśmy opublikowane tomiki to byłoby ich raptem około dwudziestu, wszakże nie liczy się liczba, a wykonanie.

Wisława Szymborska osobiście była osobą szalenie skromniutką. Nie lubiła rozgłosu dookoła własnej persony. Gdy otrzymała Nobla, przeżyła ogromny dramat, ponieważ ni stąd nie zowąd zaczęła być w centrum zainteresowania, a tego rodzaju poza nigdy jej nie odpowiadała. Skądinąd sama rozdzielała indywidualne życie na erę przed otrzymaniem nagrody Nobla i po. Mało tego, skończyła także wygenerować, bo zwyczajnie nie była w stanie dać sobie rady z tym, co toczyło się dookoła.

Szymborska miała osobny wszechświat, indywidualne upodobania a  także obyczaje. W każdej chwili pozostawała oddana jej bliskim i chętnie się z nimi widywała. Jeśli ktoś pragnie poznać tę artystkę, winien sięgnąć po najlepszą książkę z biografią stworzoną przez Michała Rusinka.

„Czasami życie bywa znośne” to pozycja, o której mówimy. Autor niewiarygodnie ciepło pisze o Wisławie, podając w dodatku pełno zdarzeń z jej istnienia.

 

Więcej: Szymborska

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *