Odpowiednie miejsce na drewniany dom

Naszym marzeniem odkąd pamiętam był dom zbudowany z drewna. Całkowicie naturalny, ekologiczny i co ważne swojski. Działkę na wsi już posiadamy, jedynie należy wybrać dla siebie właściwy projekt.

Właściwe miejsce na dom wybudowany z drewna
Projekty domów wybudowanych z drewna są ogólnodostępne na naszym rynku, jednak jest to branża dość niszowa. Dom drewniany bez wątpienia wymaga właściwego otoczenia, z pewnością nie będzie prezentował się znakomicie wśród osiedlu murowanych. Z pewnością znakomitym tłem dla domu z drewna są góry – właśnie w tych miejscach jest domów drewnianych faktycznie całe mnóstwo. Co natomiast, w momencie gdy zamierzamy zamieszkać w takim domu, a przeprowadzka w góry w ogóle nie wchodzi w grę? Domy drewniane (może niekoniecznie w stylu zakopiańskim) doskonale będą się prezentować też na wsiach które otoczone będą roślinnością a także w dość dalekim otoczeniu pozostałych domów.

Jaki styl wybrać?
Przypuszczając, że jednakże zostaniemy na nizinach, a w pobliżu są inne starodawne obiekty, bez wątpienia dobrze byłoby nawiązać do tutejszych tradycji i spróbować poniektóre detale architektoniczne wykorzystać w naszym projekcie. Bardzo trudno tu oczywiście będzie odszukać gotowy już projekt domu, ale solidny architekt bez wątpienia doradzi nam, jak przemienić projekt już istniejący lub zaproponuje unikalne rozwiązanie. Jeżeli natomiast w pobliskim sąsiedztwie nie ma żadnych obiektów (lub są one całkiem niezauważalne, „skryte” w ogrodach), możemy wybrać obiekt w całkiem dowolnym stylu – innowacyjne domy drewniane będą prezentowały się także bardzo dobrze, jak te które są stylizowane na wiejskie chaty bądź dworki drewniane.

Na co trzeba zwrócić uwagę w trakcie wyboru domu z drewna?
Oczywiście przede wszystkim na to jakiej jakości jest drewno. Jeśli się na tym absolutnie nie znamy, lepiej powierzyć budowę takiego domu odpowiedniej firmie budowlanej, zamiast samemu decydować o zakupie surowca. Poza tym ważne są wszelkie parametry izolacyjne domu a także koszt budowy – takie projekty zazwyczaj zawierają poglądowe ceny budowy a oprócz tego zawsze najważniejsze aspekty techniczne budowli. Jeżeli decydujemy się projekt indywidualny, należy pokusić się ponadto o całkowity kosztorys swojej budowy i w razie potrzeby doszacować 10% rezerwy.

Więcej: https://www.uarchitekta.pl

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *