Jak dbać o nasze uzębienie codziennie?

Śnieżnobiałe, zdrowe zęby były definicją zdrowia i urody od dawnych czasów. Kiedyś potrafili się nimi pochwalić tylko niektórzy. Co więcej słynąca z wielkiej urody cesarzowa Sisi nie chciała pokazywać swojego, rzekomo nie bardzo urokliwego, uzębienia. Na szczęście dzisiejsza stomatologia zapewnia szansę na wspaniałe zęby praktycznie każdemu z nas…
Jak zadbać o nasze uzębienie każdego dnia?
Dużo osób nie wie, jak znaczący jest zdrowy oraz właściwy sposób odżywiania się. Musimy zadbać o to, by spożyć właściwą ilość wapnia. Niestety najświeższe badania dowodzą, że polski naród zjada codziennie zdecydowanie zbyt mało wapnia razem z pożywieniem, dlatego niezbędne jest przyjmowanie należytych suplementów diety.
Często mamy także nieodpowiednie sposoby na pielęgnację… Chociażby małe dzieci wiedzą, iż ząbki powinno się szczotkować cyklicznie. Każde zaniedbania w tejże sferze doprowadzają do bardzo poważnych kłopotów z zębami i jamą ustną.
Zawodowcy zalecają mycie zębów 3 razy dziennie. Po kluczowych posiłkach, to znaczy po śniadaniu, obiedzie oraz kolacji. Wprawdzie nie powinno się szczotkować zębów od razu po posiłku.
Czyszcząc zęby zaraz po posiłku jesteśmy wstanie sobie niezwykle zaszkodzić, zetrzeć szkliwo, które na skutek działania kwasów wytwarzających się podczas jedzenia robi się bardziej miękkie. Najkorzystniej odczekać od 30 minut do 60. Dzięki temu kwasy w jamie ustnej zostaną zneutralizowane, a zęby mają chwilę na ponowne zmineralizowanie się.
Bardzo istotny jest także dobór odpowiedniej szczoteczki. Nie powinna być ona za twarda. Uśmiech myjmy delikatnymi, kolistymi ruchami. Przez to dokładnie umyjemy zęby, a przy tym nie poranimy dziąseł. Po wszelkim posiłku używajmy dentystycznej nici. Dzięki temu pozbędziemy się pozostałości po jedzeniu, które tkwią w sferach między zębowych.
Leczenie i kontrola
Niezwykle istotne są też cykliczne kontrole u dentysty. Pojawiajmy się tam co najmniej raz na 6 miesięcy. Dzięki temu w razie konieczności, stomatolog błyskawicznie zdoła wykonać odpowiedni zabieg. A my unikniemy niechcianych problemów, na przykład leczenia kanałowego, które nie wydaje się być sympatyczne dla pacjenta ani niestety niedrogie…
Białe zęby na wyciągnięcie ręki
Nowoczesna stomatologia estetyczna zapewnia nam wiele opcji. Bez problemu możemy rozjaśnić nasze zęby, ale pamiętajmy, by zrobić to bezpieczną metodą, najwłaściwiej pod opieką profesjonalisty, a nie metodami domowymi. Te ostatnie mogą bardziej nam zaszkodzić niżeli pomóc, na przykład mogą naruszyć szkliwo.
Nazbyt częste wybielanie może wywoływać nadwrażliwość zębów. Więc przed wszelkim zabiegiem wskazane jest porozmawiać z poleconym i godnym zaufania stomatologiem. On najwłaściwiej poradzi nam, którym zabiegom możemy się poddać.

Podsumowując ślicznym i zdrowym uśmiechem może cieszyć się każdy z nas. Wystarczy profilaktyka i dokładna pielęgnacja.

Czytaj dalej: dentysta Gliwice