Ekologicznym i estetycznym rozwiązaniem są na pewno torby płócienne.

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, aby w życiu starać się ograniczyć użycie plastiku, którego proces produkcji oraz zagospodarowanie w formie odpadów są niebywale energochłonne oraz posiadają bardzo negatywny wpływ na nasze środowisko. Bardzo dużo jesteśmy w stanie poprawić w tym obszarze przy okazji standardowych codziennych zakupów.

 

Na początek należy pamiętać o tym, aby do każdego sklepu wybierać się za każdym razem z własną torbą wielorazowego użytku, rezygnując z popularnych foliówek czy jednorazówek. Może to być także plastikowa torba, którą już mamy w swoim mieszkaniu, ale najbardziej ekologicznym a także miłym dla oka rozwiązaniem wydają się być torby bawełniane. Są lekkie oraz dają się łatwo złożyć, z powodzeniem zmieszczą się w plecaku czy damskiej torebce. Obecnie na rynku jest dostępnych dużo wzorów a także odcieni, jak również rozmiarów .

 

Podobnie zdadzą egzamin proste bawełniane torby, które nie kosztują wiele. W obecnych czasach dużo sklepów internetowych, a nawet influencerów na Instagramie proponuje samodzielnie wykonane torby bawełniane z nadrukiem. Rzeczy te są współcześnie stosowane jako część stylizacji, a treść na torbie stanowi sposób identyfikacji użytkownika, bardzo podobnie jak w przypadku koszulek. Taka torba z pewnością posłuży przez parę lat, znajdując wielorakie zastosowanie w naszym mieszkania. Możliwość wielokrotnego prania bez żadnej szkody dla jakości tych toreb to kolejny, bardzo ważny aspekt dbania o środowisko.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *