Czy ktoś sam od siebie odwiedza laryngologa, by profilaktycznie zrobić szczegółowe badania słuchu?

Chyba każdy będąc małym dzieckiem częstokroć słyszał od rodziców “powszechne” powiedzenie – “słyszysz co do Ciebie mówię?”, “jesteś głuchy?”, “czy ja mówię niewyraźnie?” A ile jednostek powtarza te słowa współcześnie, zwracając się do swych dzieci czy współmałżonka. Czy kiedykolwiek jednakże przeszło nam przez głowę, że ktoś de fakto może mieć problem ze słuchem? Po urodzeniu w szpitalu, dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzieciom przeprowadza się dokładne badanie słuchu.

Wynik w większości jest należyty, niemniej jednak czy na zawsze? Czy ktoś z własnej woli odwiedza specjalisty laryngologa, żeby profilaktycznie przeprowadzić szczegółowe badania słuchu? Laryngolog takie badania wykonuje normalnie, to dla laryngologa badanie tak zwyczajne jak dla lekarza internisty na przykład osłuchanie klatki piersiowej podczas wizyty. Jeśli wyjdzie, iż z naszym słuchem coś jednakże jest nie tak, de fakto nie trzeba się niczego bać. Na dzień obecny medycyna bardzo się rozwinęła, i aparat słuchowy, odbierany jest całkiem inaczej niż dawniej.

Aparaty słuchowe niektórych spółek są wykonane z silikonu, a zatem prawie niezauważalne. Ciekawą informacją są także wzmacniacze dźwięku (w polskim prawie nie są one odbierane jak aparat słuchowy gniezno). Są one rozmiarów monety jednogroszowej, lekkie i prezentują się jak końcówka od słuchawek dousznych. Także ortodontyczne aparaty są odczarowane i obecnie nie słyszymy już głupich żartów w szkołach z maluchów “szablozębnych”, jak jeszcze do niedawna. Aktualnie aparaty ortodontyczne są całkowicie niewidoczne, a kolorowe gumki w aparacie są modne. Wniosek jest jeden – zarówno technika posunęła się do przodu, i fabrykanci sprzętu medycznego prześcigają się w udogodnieniach dla swoich pacjentów, jak i zmianie uległo podejście ludzi. Wzrosła się ludzka świadomość a także tolerancja I oby tak było non stop.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *