Alternatywą dla tradycyjnego malarstwa są fotografie oraz dodatkowo tzw. obrazy na szkle.

Obrazy nowoczesne to z pewnością temat rzeka. Obecnie malarze wolą zdecydowanie nurty abstrakcyjne, odchodzące od realnego wyglądu przestrzeni, która nas otacza. Świetną alternatywą dla klasycznego malarstwa są fotografie a ponadto tak zwane obrazy malowane na szkle. Zatem co będzie odpowiednim rozwiązaniem dla Twojego salonu? Taki obraz musi spełniać parę istotnych wymogów. Po pierwsze powinien doskonale pasować do niego pod kątem tematycznym.

Kierując się tematyką obrazu musimy uwzględnić wystrój całej aranżacji wnętrza. Bez wątpienia powinien też kolorystycznie pasować do naszych mebli a oprócz tego wszelkich dodatków. Gabaryt obrazu zależy od wymiarów ściany reprezentacyjnej salonu. Z reguły szerokość obrazu znakomicie mieści się w szerokości kanapy stanowiącej główne centrum aranżacji naszego salonu. Nie jest to jednak reguła. Długa i cudowna górska panorama wygląda tak samo pięknie co wielki kwadratowy obraz.

Obrazy na ścianę nowoczesne przedstawiają namalowane abstrakcyjnie, odrealnione kształty tworzące nieznaną rzeczywistość. Częstokroć inspirowane kształtami różnego typu roślin, zwierząt i kwiatów, oryginalne kompozycje wprowadzają do wnętrz ruch oraz niesamowicie przykuwają uwagę domowników i gości nas odwiedzających. Takie dynamiczne centrum naszego pokoju dziennego obrazuje innowacyjny nurt aranżacyjny. Niepowtarzalną alternatywą dla różnego typu malarskich kompozycji są bez wątpienia obrazy malowane na szkle. Zrobione z wytrzymałego, akrylowego szkła, tafle pokryte są zdjęciami pięknych krajobrazów, roślin i zwierząt.

Pięknie błyszcząca powierzchnia szkła wygląda niebywale nowocześnie a także stylowo. Widoczne przez szklaną powierzchnię kolory zdjęcia są intensywne a także ożywione. Różnego typu krajobrazy malowane na szkle o rozmiarach 1:1 stwarzają wrażenie realistycznych kadrów całych przestrzeni. Realistycznie przedstawiająca się perspektywa wprowadza do wnętrza przestrzeń oraz powietrze.

Najbardziej nowoczesnym obrazem do pokoju dziennego jest obraz na szkle podzielony na parę oddzielnych detali. Rozmaitej wielkości kwadratowe i prostokątne kadry, będące naprawdę częściami tego samego zdjęcia, przyciągają uwagę naszą i naszych gości. Taki efektowny obraz może na przykład obrazować pejzaż górski, las, roślinność lub zupełnie abstrakcyjny obraz. Jeśli jednakże mamy zamiar urządzić swój pokój dzienny po swojemu, pomijając wszelkie bieżące nurty malarstwa oraz aranżacji wnętrz, na pewno warto pomyśleć o zakupie odpowiedniej antyramy, która zmieści parę fotografii, które sami wykonaliśmy. Mogą na przykład to być zdjęcia demonstrujące naturę albo portrety rodzinne, które zawsze miło będą przez nas kojarzone i wprowadzać będą do wnętrza rodzinną atmosferę oraz miłe wspomnienia. Tego rodzaju fotografie można również zamieścić w kolarzu zdjęć który będzie oprawiony w ramie drewnianej.

Podążając śladem niesamowicie romantycznego shabby chicku, mogą to być postarzane ramki, które będą pasowały do damskiego wystroju obfitującego w różnego typu koronki, puchate poduszki oraz białe meble. Przed zakupieniem idealnego obrazu do naszego salonu, trzeba zastanowić się czego właściwie oczekujemy. Jeśli nasze wymarzone wnętrze ma mieć klimat artystyczny, powinniśmy zakupić jeden z tych innowacyjnych dzieł sztuki, które krążą wokół abstrakcji.

Jeśli bardzo zależy nam na nowoczesnym stylu, z pewnością powinniśmy rozważyć kupno obrazu ze szkła. Z myślą o salonie, który jest miejscem spotkań rodziny oraz znajomych, bez zastanowienia powinniśmy nabyć antyramy i sami wykonać kolaże fotografii, które umilą czas spędzany wspólnie i przywoływać będą przyjemne wspomnienia.

Zobacz: obrazy nowoczesne

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *